Ben Kimim ?

Merhaba,

Şimdi diyeceksiniz ki; ‘’Hoppala! Nerden çıktı bu blog? Amacın ne, niye şimdi, neden gerek duydun?’’

‘’Yok canım der miyiz hiç? Nerden çıktı diye!’’ deseniz de inanmam. Çünkü diyeceğinizi biliyorum..

 

Sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım yaşanmışlıklarımı, yeri geldiğinde sanatı, yeri geldiğinde kokuları, kimi zaman da kendi stilimi ve gittiğim, gördüğüm yerleri, Instagram sayfamda paylaştığım postların çok daha detaylı halini bir araya getirip, ölümsüzleştirmek adına başladı bu serüven. Çalışıp üretmeyi, sürekli öğrenmeyi ve bildiklerimi başkalarıyla paylaşmayı seviyorum. Hele ki, öğrenmenin sonsuz olduğuna inanıyorum. Hiçbir zaman ‘Ben bunu biliyorum!’ demedim. Her seferinde daha çok öğrenmeye nasıl açık olabilirim? Kendimi daha iyi nasıl geliştirebilirim? çabasına düşen bir birey oldum. Kısacası burada öğrendiklerimi, gördüklerimi sizlerle paylaşmaya geldim.

Yazdığım her şey, kalbimden geçenlerle tamamen bire bir olacak. Neden mi? Kısa bir örnek verecek olursam; sosyal medyada, özellikle de Instagram’da öyle güzel, özlü sözler paylaşıyor ki insanlar; Onlara baktığımda yaşadıkları hayatla, yaptıklarıyla, en önemlisi de kalpleriyle, yansıttıklarının örtüşmediğini deneyimliyorum.

İçtenliğime, samimiyetime ve tabii kalemime güveniyorum. Öğrendiklerimi yansıtırken bunu sizler de hissedeceksiniz eminim. Heyecanlıyım! Yazmaya başlamak, birilerinin hayatına dokunmak bana bu kalabalık dünyada nefes aldırıyor.

Evrene hislerimizi doğru aks ettirmemiz gerekiyor. Hayatla inatlaşmayı bir kenara bırakmalı diye düşünüyorum. Çünkü inatlaştıkça hayat daha da zorlaşıyor. Yeni yerler keşfetmek, farklı mutfakların tadına bakmak, ruhu doyuran müzikler dinlemek, bunları sevdiklerinle paylaşmak varken, kendinizle ve hayatınızla inatlaşmayın..

İnsanlar hayatınıza girdiği anda sizi bir adım öteye taşımalı, size bir şeyler katmalı. Hayatımızdaki her bireyin yaşam döngümüzde belirli bir amacı var. Görevini tamamlayan bireyi özgür bırakın. Bazen halatı sıkıca tutmak elimizi kesebilir, canımızı yakmanın gereği yok. Kendinizi de, çevrenizdekileri de özgür bırakın, hayat size doğru yolu gösterecektir.

Sizlerin hayatına ben buradan dokunacağım. Bir anne oluşumla, kariyer hayatımdaki duruşumla, bildiklerimle, öğrendiklerimle, gezip deneyimlediklerimle, kokularım ve mumlarımla yanıbaşınızdayım..

Anda kalın..

Fulya Gündoğdu

Pin It