Cilt bakımı nedir sorusu sık sık sorulmaktadır. her gün pek çok etkene maruz kalan cildin düzenli olarak bakımının yapılması anlamına gelmektedir. Cilt, dışarıdan pek çok etken ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle kadınların ciltlerine uyguladıkları makyaj kalıntıları, cildi çok tahrip etmektedir. Bu da kişilerin ciltlerinde çeşitli deformasyonların meydana gelmesine neden olmaktadır. İnsanlar cildini gerekli bir şekilde koruyamamaktadır. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı cildimizin tahrişe ve deformasyona uğramasına neden olmaktayız. Kişiler, ciltlerindeki deformasyonları ortadan kaldırabilmek için düzenli bir şekilde cilt bakımı yaptırmalıdır. Cilt bakımı ile cilt üzerindeki olumsuz etkenlerin hemen hepsinden kurtulabilmek mümkün hale gelmektedir. Cilt bakımı ile ciltlerini pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak isteyen kişiler tonikler ve kremler ile cilt bakımı yapabilmektedir. Ancak bazen söz konusu tonik ve kremler yetersiz kalmaktadır. Çok daha profesyonel bir şekilde cilt bakımının yapılması ve cildin dışarıdan gelen maddelerden kurtulması gerekmektedir. Peki, profesyonel cilt bakımı nasıl yapılmaktadır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı nedir sorusuna cevap vermeden önce  önce kişinin cilt tipi analiz edilmektedir. Kuru, yağlı ya da karma cilt tipine sahip olan kişiler için ayrı ayrı cilt bakımı uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Cilt tipi belirlendikten sonra cildi temizleme aşamasına geçilir. Cilt temizleme ürünleri ile cilt güzelce temizlenir. Kuru ciltler için genellikle temizleme sütü, yağlı ciltler için temizleme köpüğü ve jeli kullanılmaktadır. Daha sonra cilt tipine göre buharlama işlemi gerçekleştirilir. Bu esnada gözler bir pamuk yardımı ile kapatılır. Daha sonra ise sıkma aşamasına geçilir ve ciltteki siyah noktalar tek tek sıkılır. Sıkma işleminden sonra cilde tonik uygulama yapılır ve lifting bakımı yapılır. Son olarak cilt nemlendirilerek cilt bakımı tamamlanır.

Cilt Bakımı Türleri Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimiz klasik cilt bakımı olarak adlandırılan genel bir cilt bakımıdır.  Bunun dışında ultratone, peeling, maske, lazer, bal kabağı bakımı, oksijenli cilt bakımı, , kimyasal peeling gibi cilt bakım türleri de bulunmaktadır.

 

 

Yoruma kapalı.

Pin It