Erkek parfüm çeşitleri erkeklerin sık sık tercih ettiği ve güzel kokmasına olanak tanıyan ürünlerdir.  Erkeklerin, sevilen kutuyu taze ve hafif veya baharatlı ve tatlı bir aromayla reddetmesi olası değildir. Sevgili anne ya da meslektaşlarını memnun etmek isteyen erkekler, onun için gerçekten değerli bir parfümü nasıl seçecekleri konusunda şaşkınlık içindedir, böylece asma katta toz birikmez ve arkadaşına verilmez.

Erkek Parfüm Markaları

Erkek parfüm  en kalıcı parfüm türüdür ve maksimum konsantrasyona sahiptir. Uçucu yağların içeriği% 20 ile% 30 arasında değişmektedir. Soğuk mevsimde ve akşamları parfüm kullanmanız tavsiye edilmektedir. Sabah saatlerinde ve yüksek sıcaklıklarda özellikle baharatlı ve ağır aromalar için kullanmamalısınız.

Eau de parfum, % 15-20 uçucu yağ içeriğiyle ciltte yaklaşık dört saat dayanıklılığı garanti eder. Çoğu zaman, aromayı gün boyunca korumak için seçilmektedir. Ancak yine de sabahın erken saatlerinde eau de parfum uygulamak için çok dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde çok güçlü bir koku sizi rahatsız etmektedir.

Eau de toilette en hafif parfümeri türüdür: Uçucu yağların içeriği% 7-10’u geçmez ve üst ve orta notalar seste baskındır. Bu tür aromalar sıcak iklimler için bile uygundur. Bu nedenle onları tatilde güvenle sıcak ülkelere götürün ve ayrıca spor eğitimi sırasında kullanabilirsiniz.

Erkek Parfümünü Kaliteli Seçin

Parfüm türleri ile ilgilendikten sonra, ilk kuralı dile getirebilirsiniz. Bir koku seçerken, ondan ne istediğinizi düşünün. Sadece akşamları sosyal etkinliklere katılmak için mi kullanmak için plan yapmalısınız. Yoksa her yerde, örneğin ofiste veya ülkede size eşlik etmeli mi?

Kural iki : Hediye olarak bir parfüm almayı planlarken, bağışçının ne tür kokuları tercih ettiğini sorun. Odunsu, meyvemsi veya deniz kokularını sevdiğini biliyorsanız, mağazada gezinmek çok daha kolay olacaktır. Tercih edilen koku hakkında belirli bir bilgi yoksa, hiçbir durumda danışmanların yardımını ihmal etmeyin. Ve bu üçüncü kural. Siz de bu noktaları göz önünde bulundurarak erkek parfüm seçiminizi gerçekleştirmelisiniz.

 

Yoruma kapalı.

Pin It