9 Mart 2020 Pazartesi günü gerçekleşen Başak Dolunay’ı genel olarak olumlu bir etkiye sahip, ancak içinde farkında olmamız gereken bazı potansiyel zorluklar da bulunmakta. Çünkü Mart 2020 Dolunay’ı, karışıklık, aldatma ve skandala neden olabilecek Neptün’ün karşısında yer alıyor.

Duygularınız ve içgüdüleriniz Dolunayda zirveye ulaşır. Bu nedenle, ilişki zorluklarını aşmak için artan duygusal gücünüzü ve sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalığı kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış sağlar. Bu dönemde herhangi bir ilişki dinamiğini veya uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları açıkça görebilirsiniz.

Dolunay zamanları sizi yoran, üzen, hayal kırıklığına uğratan kişi ve durumları serbest bırakmak için idealdir. Dolunay ritüeli ile yenilenebilirsiniz.

Başak Dolunay’ı hakkındaki tüm ayrıntılar ve ritüel yazının devamında…

Jüpiter ve Neptün Etkisi

Jüpiter’in üçlü etkisi bu dönemde potansiyel iyi şans, güven ve inancı hayatımıza getiriyor. Mart 2020 Dolunayının bu yönleri Jüpiter ve Neptün’ü aktive etmekte. Bu idealist ve ruhsal aydınlatıcı yön, 9 Mart Dolunayına genel olarak olumlu bir etki veriyor. Aynı zamanda Jüpiter’in umut, inanç ve ahlaki bütünlüğünün Neptün’den gelen korku, şüphe veya sırların üstesinden gelebileceği anlamına geliyor.

Sabit yıldızların Dolunay ile birleştiği Mart 2020’de karışık bir etki oluşabilir, ancak yine genel olarak bu Dolunay olumlu bir etkiye sahip. Pişmanlık, utanç ve talihsizlik potansiyelini getirirken, aynı zamanda korku, aldatmaca ile inanç ve dürüstlükle mücadele gücünü, cesareti ve maneviyatı ön plana çıkarıyor.

9 Mart Dolunayının olumlu Jüpiter yönü, zorlu Neptün’den gelen karışıklıkların üstesinden gelmek için güven ve inanç getiriyor. Jüpiter ayrıca Neptün’ün yalanlarını ve aldatmalarını ortaya çıkarmak için dürüstlük ve ahlak getirmekte. Ayrıca Jüpiter ve Neptün, sizi kurban eden, ihanete uğratan veya aldatanlara cömertlik, merhamet ve affetme ile tepki vermenize yardımcı olur.

Dolunay ve Duygular

Dolunay duygusal hassasiyetinizi o kadar artırabilir ki, kendi duygularınız hakkında kafanız karışabilir ve başkalarını yanlış anlayabilirsiniz. Ayrıca başkalarına yanlış izlenim verebilirsiniz. Birini aşırı idealize etme ve olumsuz karakter özelliklerini görmezden gelme eğilimi sizi aldatmaya ve skandala karşı savunmasız bırakabilir. Bu durum yanlış anlaşılma, mağdur edilme veya reddedilme korkusu, hayal kırıklığı, tecrit ve kendine acıma ile sonuçlanabilir. Yani niyetleriniz konusunda çok açık ve dürüst olun ve dedikodu yapmaktan kaçının.


Dolunay ve Sağlık

Sezgileriniz bilinçaltı korkularınızdan olumsuz etkilenebilir ve güvenilmez olabilir. Gerçek olmayan şeyleri hayal edebilir, garip duygular yaşayabilir veya kabus görebilirsiniz. Halsizlik, suçluluk ve utanç yaşamanız mümkündür. Hastalığa ve enfeksiyona daha duyarlı olabileceğinizden kendinizi iyi hissetmiyorsanız ekstra önlemler alın.

Dolunay ve Korkular

Dolunay korkularınızın üstesinden gelmek için iyi bir fırsat. Bu aynı zamanda kendi zayıflıklarınızı kabul etmek ve kendinizi affetmek için de eşsiz bir dönem. Ruhsal, ahlaki ve etik açıdan büyümenize yardımcı olan Dolunay ile suçluluk ve acıma duygularını temizleyebilir, daha mutlu bir yaşam sürmek için kendinize alan yaratabilirsiniz.

Mart Dolunay’ı hayatımıza güç, cesaret, öz kontrol, refah ve cömertlik, ayrıca zihinsel ve ruhsal güç getiriyor. Bu iyi nitelikler, yararlı Jüpiter yönü ile güçlendiriliyor. Ancak zorlu Neptün yönü, pişmanlık, utanç, talihsizlik ve sevdiklerinizle tartışma riskini arttırabilir.

Neptün hastalık ve enfeksiyonu yönetir, bu nedenle 9 Mart Dolunay’ı, özellikle Jüpiter ve Neptün arasındaki enfeksiyonu büyütmek için hareket ederse, koronavirüsün yayılması için kötü bir alamet olabilir.

Koronavirüs korkusu, genel olarak kaygıyı, karışıklığı, saklanan sırları açığa çıkarabilir ve yapılacak propagandalar dünyaki korku enerjisini büyüterek süreci olumsuz etkileyebilir. Umarım daha fazla iyimserlik ve refah ortaya çıkar, korku enerjisini temizler.


Dolunay ve Dünya

Dolunay konjonktürü Denebola, potansiyel büyük felaketleri, suikastları, ayaklanmaları, katliamları, kraliyet olaylarını ve devlet başkanlarının seçilmesini veya ölmesini getirir.

Dolunay ve Bireysel Etkileri

Dolunayın önceki Yeni Ayla ilişkisi vardır. 23 Şubat Yeni Ay’ı doğal yeteneklerimizi geliştirme ve tam potansiyelimize ulaşma fırsatlarını getiren heyecan verici bir etki yaratmıştı. Rakiplerle kolayca mücadele etmek, yeni projeler başlatmak, risk almak için ideal bir zamandı. 23 Şubat’tan 9 Mart’a yani Dolunay’a kadar geçen süreçte başlatılan yeni projeler şimdi beklemeye alınabilir, bunun için endişelenmeyin ve yeni bir girişimde bulunmayın. Dolunay’ın etkisinin bitmesini sükunetle bekleyin.

Yeni Ay evresinin sonraki iki haftası boyunca göksel etkiler evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak haline getirir. İşe karşı ev veya istediğiniz şeye karşı ihtiyacınız olan güçlere karşı, iç gerilim ve dış baskılar hissedebilirsiniz. Enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere karşı hazırlıklı olun.


Dolunay Ritüeli

Dolunay saatine niyet ederek bulunduğunuz ortamı defne yaprağı yakarak arındırın. Sessiz ve sakin kalmaya, bir süre rahatsız edilmemeye özen gösterin. Beyaz renkte mumlarınızı yakın ve bir kağıda artık bırakmak istediğiniz, ihtiyacınız olmayan, sizi zorlayan her şeyi ve herkesi tüm detayı ile yazın. Son cümleniz ‘Bütün bu olumsuz durumları ve bana olumsuzluk yaşatan kişiyi/kişileri şimdi kaynağa göndermeye ve onları serbest bırakmaya niyet ediyorum. Almam gereken yaşam derslerimi aldım, her birine teşekkür ediyorum, onları affediyorum, onlardan af diliyorum. Özgürleşmeyi seçiyorum.’ olsun. Yazdıklarınızı yüksek sesle okuyun ve bir toprak kabın (ateşe dayanıklı) içinde yakın. Külleri rüzgara bırakın ve hafiflediğinizi hissedin.

Sevgiyle,

Sevgim Çöloğlu

Yazar

“Yazarak anlatmak, konuşmak gibi değil. Yazılan her anlatı kendi içinde ölümsüzleşiyor. Çünkü kağıda dökülen her kelimenin büyülü bir yanı var. Okuyanın hayatına dokunmak, ruhuna iyi gelmek, yaşamın iyiliğini ve güzelliğini çoğaltıyor.” sözleriyle yazmanın gücünü tarif eden Sevgim Çöloğlu, NLP, Access Bars, Theta Healing, EFT Therapy konularında uzman ve kariyerini genel yayın yönetmeni olarak sürdürüyor.

Yoruma kapalı.

Pin It