Antik Aztekler zamanından beri Artisan Çikolatası, bedeni ve zihni güçlendirme yeteneği nedeniyle ödüllendirilmiştir.

Tuhaf bir şekilde, araştırmacılar hala çikolatanın gizemli iyileştirici güçlerini yoğun bir şekilde araştırıyorlar. Elbette bu, şiddetle desteklediğimiz bir araştırma! Bu araştırma devam ederken, mütevazi kakao çekirdeği içinde saklı kesin sağlık yararları olduğunu gösteren birçok çalışma var.

Artisan Çikolatasının Faydaları

Düşük Şeker İçeriği

Artisanal çikolata, lezzet veya zevk için şekere büyük ölçüde güvenmez.

Tatlı kahverengi muamelenin çoğu çeşidinde gerçekten şeker varken, esnaf çeşitleri daha büyük markalardan çok daha azını içerir. Birçok zanaatkar, doğal şekerler veya malzemeler kullanarak tatlılık katar. Bu, lezzete katkıda bulunur ve büyük şeker artışları olmadan ölçülü olarak ikramlarının tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Antioksidanlar Açısından Zengin

Bilim, kakao çekirdeklerinin flavonoidlerde yüksek olduğunu kanıtlamıştır. Çikolataya güçlü antioksidan özelliklerini veren de budur.

Antioksidanlar kolesterolü azaltabilir, kan basıncını düşürebilir ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca vücutta biriken ve hücrelere zarar veren serbest radikallerle savaşırlar. Bu nedenle, potansiyel olarak birçok kötü hastalığı önleyebilirler.

Bitter çikolata en iyi antioksidan kaynağıdır. Bu faydalar için en az %70 kakao içeren çikolatayı tercih edin.

Artan Beyin Fonksiyonu

Kaliteli Artisan Çikolatası yemek beyin gücünüzü artırır!

Teobromin adı verilen bir bileşik, kafeine benzer şekilde çalışır, hafızayı ve odaklanmayı geliştirir. Bir bonus olarak, teobromin diş minenizi florürden daha etkili bir şekilde sertleştirebilmektedir. Çikolatalı diş macunu kullanan var mı?

Doğal içerik

Büyük bir marka çikolatanın arkasını okuduğunuzda, tanımadığınız uzun bir malzeme listesi olacağını garanti edebilirsiniz.

Buna karşılık, zanaatkar çikolatacılar zanaatlarından büyük gurur duyarlar. Başyapıtlarının yaratılmasında kullanılan her bileşen özenle seçilmektedir. Birçoğu organik ürünleri kullanmayı tercih ediyor.

Çikolatalarında gizli tatlar bulamazsınız. Böylece ilave yağlar, şekerler, kimyasallar ve koruyucu maddeler hakkında endişelenmenize gerek yok. Ve artisan çikolataları yaratmanın amacı kakao çekirdeğinin lezzetini vurgulamak olduğundan, çekirdekten bara yolculuk boyunca minimum işlem gerektirir. Bu, bu doğal içeriklerden mümkün olan tüm iyiliği aldığınız anlamına gelir.

Mood Güçlendirici

Artisan Çikolatası, uzun zamandır aşıkların en sevdiği hediye ve atıştırmalık olmuştur ( Nedenini okumak için Sevgililer Günü blogumuza bakın ). Ve iyi bir sebepten dolayı. Bilim, kakao çekirdeğinin afrodizyak özelliklere sahip olduğunu kesin olarak kanıtlamamış olsa da, bunun harika bir ruh hali güçlendirici olduğuna dair hiçbir şüphe yoktur. Vücudunuzdaki iyi hissetme hormonu olan serotonin patlamasını tetikleyerek, aşık olmanın lezzetli hissini taklit eden doğal bir ruh hali yükselticidir.

 

 

 

Yoruma kapalı.

Pin It