Aralıklı oruç tutarak kilo vermek size çok iyi bir fikir gibi gelmeyebilir. Evet, bizce de oruç tutmanın çok iyi bir kilo verme yöntemi olmadığı açık. Peki, ya aralıklı oruç diyeti ile kilo vermeye ne dersiniz? Son dönemlerin en dikkat çeken alternatiflerinden bir tanesi olan aralıklı oruç ile kilo vermek için sizi bekleyen birbirinden özel seçeneklere bir göz atalım!

Karbonhidrat dengesi, protein miktarı ve diğer bütün seçenekleri dikkate alarak diyet yapmak sizi yordu değil mi? O halde halsizlikten uyuyakaldığınız günlere elveda diyerek daha kaliteli bir kilo verme alternatifini değerlendirebilirsiniz. Özellikle de diyabet olan kimseler için aralıklı oruç ile daha kaliteli seçeneklere imkân tanımak gerekir. Peki, ama nasıl?

 Kilo Vermek Mümkün mü?

Kilo vermek isteyenler için bu seçeneğin nasıl başarı sağladığına bir bakmak gerekir. Çünkü diyet programlarının pek çoğu bir süre etkili olduktan sonra etkisini kaybeder. Aralıklı diyet de tam bu konuda yaşanan zorlukların önüne geçmek adına ideal çözümler sunmayı başarır. Peki, ama nasıl?

Vücudunuzun karşı karşıya kaldığı direnci kırmak adına vücudu şaşırtmanız gerekmektedir. Bu konuda oldukça ideal olan aralıklı oruç ile kilo vererek kusursuz bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Ara ara yemekten ziyade öğlen saat 12.00 ile akşam saat 20.00 arasında yemek tüketebiliyor olsanız da geri kalan saatlerde herhangi bir şey yemeniz yasak! Günde 2 ana ve ara öğünle kısa sürede arzu ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Bu konuda daha önce gerekli uygulamaları gerçekleştiren pek çok birey zayıflayarak bu orucun etkisini görmüştür.

Sadece Diyet Yeterli mi?

Sadece diyet yapmak sizin için yeterli olur mu diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda olumsuz bir görüşle karşılaşmanızdan söz edebiliriz. Aralıklı oruç aslında tek başına çok güçlü olsa da arzu ettiğiniz sonuca ulaşmak adına günde 20 dakika egzersiz faydalı olacaktır. Bunu arttırmak size kalmış ama azaltmamaya çok özen göstermelisiniz. En azından hızlı kilo vermek istiyorsanız! Tercih size kalmış! Detaylar için çok daha derin araştırmalar içerisine girerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Pin It