İkili ilişkilerde en çok yapılan hatalar düzeltilmesi ilişkilerin seyri için son derece önemlidir. Peki, ikili ilişkilerde en çok yapılan hatalar nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

İki İlişkilerde En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir?

Partnerinizi Sağlıksız Bir Dereceye Kadar Hafife Almak

İlişkiler olgunlaştıkça, hayatın normal nezaketlerinin kaymasına ve kaymasına izin vermenin iyi olduğunu varsayma eğilimi vardır. Bunların bir kısmı normal, uygun ve hatta ilişki kurmadır. Ancak, zaman zaman hayat nasıl olacağını yansıtmaya zarar vermez olmadan senin eşin. Bu, günlük varoluşunuz, genel refahınız ve gelecekteki mutluluğunuz hakkındaki düşünceleriniz için ne anlama gelir.

Sınırların İlişkinizin Etrafında Kaymasına İzin Vermek

Her türden yakın ilişki içinde sırların olması kaçınılmazdır. Başkalarının sizin özel dünyanıza girmesine izin vermek, tamamen zararsız görünse bile, partnerinizin size ve ilişkinize olan güven duygusunu aşındırabilir. Partneriniz öğrenirse, ihanete uğramış ve hatta aşağılanmış hissedecektir. Örneğin, bir akrabanıza eşinizin patronunu önemsemediğini söyleyelim.

Partneriniz Dışında Herkese Eşiniz Hakkında Şikâyette Bulunmak

Hepimiz uzun vadeli ortaklarımızı yeniden kurmanın yollarını hayal edebiliriz. Partnerinizin bilmesine izin vermek yerine, mutsuzluğunuzu yanlışlıkla dinleyen biriyle paylaşabilirsiniz. İlişkilerdeki sırları sızdırmanın yanı sıra (yukarıdaki 3 numaralı), bu tür eğilimler kendi başlarına ters-üretken hale gelebilir.

İlişkinizi Sürekli Sorgulamak

Siz ve eşinizin gelecek hafta, gelecek ay veya gelecek yıl hala birlikte olup olmayacağınızı merak ediyor musunuz? Yanlış bir şey yaparak veya düşünerek ilişkinizi bozmaktan mı korkuyorsunuz? Partnerinizin size olan ilgisizliğinin kanıtı olarak ifade edilen meşguliyet belirtilerini alıyor musunuz? Yukarıda tartıştığım gibi, eşinizi bir şekilde hafife almak iyidir.

Partnerinizi Yeterince Ciddiye Almamak

Hayatınızın önemli insanları ve yönlerini düşündüğünüzde, partnerinize hangi rütbeyi verirsiniz? Önce çocuklarınız mı geliyor? İş arkadaşlarınız veya genel olarak işiniz nasıl? Örneğin, çocuklarınızı ilk sıraya koymak çok mantıklı ve anlaşılmaktadır.  Çünkü onların yaşlarına ve yaşam aşamalarına bağlı olarak size ihtiyaçları vardır.

Partnerinizden Vazgeçmek

 İster işini kaybetmek, ister sağlık sorunlarından muzdarip olmak, isterse bir bağımlılıkla uğraşmak olsun, herkes zorluklarla karşılaşır. Partnerinizin sizin iyi neşenize ve desteğinize ihtiyacı olduğu o zor zamanlarda, ama aynı zamanda kendinizi en stresli hissettiğiniz zamanlar da olmaktadır.

Yoruma kapalı.

Pin It