Akdeniz coğrafyasının en özel lokasyonlarından bir tanesi olan Likya Yolu deneyimini yaşamak ister misiniz? O halde çok özel deneyimlerden yarar sağlamak adına Likya’da sizi bekleyen birbirinden özel heyecanlara daha yakından bir bakalım! Teke Yarımadası’nın bu en özel rotasında siz de kaliteli bir heyecan yaşayabileceksiniz.
Fethiye sınırlarından başlayan ve Antalya’nın Beldibi ilçesinde son bulan bu yol tarihi ve kültürel açıdan oldukça dikkat çekicidir. Bölgede yaşayan Likyalılar bu yolun Likya adıyla anılmasını sağlamıştır. İngiliz bir turist olan Kate Clow tarafından 1999 yılında leşfedilen yolun bugün çok önemli bir cazibe merkezi olduğunu ifade etmek gerekir.

Likya Yolu Yürüyüşü

Akdeniz’e tatil yapmaya giden hemen herkesin en çok merak ettiği coğrafyalardan bir tanesi olan Likya Yolu toplamda 550 kilometre uzunluğundadır. Tatil severlerin genellikle yolun küçük bir kısmını yürüdüklerini ifade edebiliriz. Bu nedenle de yolun tamamını yürümenin çok ciddi bir zaman ve efor gerektirdiğini ifade etmek gerekir. Yolun tamamını yürüyen farklı macera severlere göre Likya Yolu’nu kat etmek için uzun süre gerekir. Bu süre yaklaşık 25 ila 45 gündür.

Yolun bu denli uzun sürmesinde hem uzunluk hem de zorlu yol şartları vardır. Kayalıklar ve küçük patikalardan geçerek ilerlediğiniz bu yolda kesinlikle rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Aksi takdirde Likya Yolu’nda yaşayacağınız deneyim sizi çok tatmin etmeyecektir.

Likya Yolu’nda Konaklama

550 km uzunluğundaki bu yolu kat ederken konaklama ihtiyacı en önemli konulardan bir tanesi olacaktır. Ancak hemen belirtmek gerekir ki yol çevresinde çok çeşitli konaklama mekanları vardır. Otel, bungalov ve doğa evleri burada sizlere kusursuz bşr deneyim yaşatmayı bekler. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra doğa severler için kamp alternatifleri de vardır. Yani Likya Yolu’nda konaklamak için çok da düşünmenize gerek yoktur.

Siz de unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamak mı istiyorsunuz? O halde Likya Yolu macerasına katılmak için hemen yola koyulabilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarının en iddialı rotalarından biri olan Likya’da onlarca hatta yüzlerce macera severler bir araya gelebilirsiniz. Kaliteli bir deneyim sizleri bekliyor! Hadi hemen maceraya!

Yoruma kapalı.

Pin It