Oturma odası mobilyası alırken göz önünde bulundurulması gereken çok fazla faktör var ve bazen ne alacağınıza karar vermek zordur. Bazen nereden başlayacağınızı bulmak bile göz korkutucu olabilir. Peki, oturma odası için koltuk seçiminin nasıl yapılması gerekir? Gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Oturma Odası Koltuk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alanınızı Analiz Edin
İlk önce lojistiği düşünün. Belki mağazada gördüğünüz devasa büyük kanepeyi seviyorsunuz, ama kapınıza bile sığacak mı? Odada ne kadar alanınız olduğunu da düşünün ve mobilyalarınızın ölçeğine karar verirken bu noktayı aklınızda bulundurun. Odanızın yerleşim planını ve oturma düzeninin nasıl düzenleneceğini düşünün. Belki küçük bir daireniz vardır, bu durumda bir kanepe veya küçük bir kanepe en iyi sonucu verir.
Alanınız için en uygun oturma kombinasyonunun hangisi olduğuna karar verin. Belki bir bölümü yerleştirmek için mükemmel bir odanız var veya belki bir kanepe ve aşk koltuğu daha iyi çalışır. Evinizde, iki aksanlı sandalyenin yanı sıra bir kanepe ve koltuk seçi ile şık bir oturma odası oluşturabilirsiniz.

Oturma Odası Tasarım Tarzınızı Belirleyin
Dışarıda çok fazla stil var, bu yüzden hepsine bir göz atmanızı ve en çok hangilerinin ilgisini çektiğinizi daraltmanızı öneririm. Hemen bir stile çekilebilirsiniz veya daha çok benim gibi olabilirsiniz ve birden çok stili seviyor olabilirsiniz ve hangi yöne gideceğinizi daraltmanız gerekebilir.

Renklere Karar Verin
Oturma yeriniz için cesur renkler seçmek ve etrafındaki odayı dekore etmek ister misiniz? Yoksa size yastıklar ve aksesuarlarla renk patlamaları ekleme seçeneği sunan nötr koltukları mı tercih edersiniz? Evimizde tarafsız oturmayı seçtik ve etrafı dekore etmek için  kullanmaktadır. Boş bir sayfa görevi görmelerini seviyor olabilirsiniz. Bu renklerden kendiniz için uygun olanları seçin.

Döşeme Seçimi

Mobilya döşemeleri söz konusu olduğunda çok fazla seçenek var. Örneğin, annemin mağarasında bulunan beyaz keten kanepeyi çok seviyorum. Ancak evimizin çok trafiğe maruz kalan bir bölgesi için bu özel kumaşı asla seçmem. Polyester bazlı kumaşların temizlenebiliyor olması sizin için mükemmel bir seçenektir.

Yoruma kapalı.

Pin It