24 Mart 2020 günü saat 12.28’de Koç burcunda bir Yeni Ay gerçekleşti. Bu Yeni Ay Korona Virüs pandemisinin dramatik koşulları göz önüne alındığında tama da içinde bulunduğumuz durumu tarif eden zorlu bir Yeni Ay demek mümkün. Çünkü; Koç burcunda gerçekleşen Yeni Ay’ın sabit yıldızı, hastalık, talihsizlik, zorunlu değişim, engellemeler ve kısıtlamalar ile ilişkili.

Yeni Ay ve Chiron

Yeni ay ile Chiron, salgının yanı sıra ruhunuzda ortaya çıkan derin yaralar nedeniyle acıyı temsil eder. Lilith, Ay düğümleri ve asteroit Salacia, karmik yaralanmanın Yeni Ay temasını değil, aynı zamanda Chiron’un iyileşmesini de güçlendiriyor.

Bu Yeni Ay’da gözlemlenen tüm etkiler aynı resmi işaret ediyor; Hastalık, kayıp ve keder… Aynı zamanda kendinizi ve sevdiklerinizi korumak, güçlendirmek ve iyileştirmek için Yeni Ay bir fırsat yaratıyor.

Şu anda hissettiğimiz korku, engelleme ve kısıtlama etkisi Yeni Ay’ın özellikleri arasında. Ancak, Korona Virüs pandemisinden kaynaklanan benzeri görülmemiş kısıtlamalar ve panik nedeniyle bu beklenen bir durumdur.

Her şeyden önce Chiron bir şifacıdır. Bilgelik ve koşulsuz sevgi ile kendinizi ve başkalarını şefkat ve empati ile nasıl iyileştireceğinizi öğretir. İşte bu nedenle, sükunetinizi korumalı, olası risklerden uzak durmalısınız. Bu süreçte evde kalmak ve sosyal izolasyonu sağlamak yapılabilecek en iyi çözümlerdir.

Yeni Ay ve Yeni Başlangıçlar

Yeni ay, bir döngünün sonunu ve 28 günlük yeni bir döngünün başlangıcını temsil eder. Güneş Ay ile kavuşur, canlandırıcı bir enerji ve inisiyatif olanağı verir. Bu, yeni bir başlangıç yapmak, yeni bir sayfayı çevirmek veya yeni bir proje başlatmak için mükemmel bir zamandır. İlerlemenin yeni ve yaratıcı yollarını ararken aynı zamanda eski alışkanlıkları, davranışları ve inançları da sorgulayabilirsiniz.

Yeni Ay ve Satürn Etkisi

Yeni Ay sextile Satürn etkisi, çok zor zamanlarda mücadele etmek için bizlere sabır ve azim verir. Ciddi ve sorumlu bir tutum içinde olmamızı, pratik konulara odaklanmanızı sağlar. Bu, ciddi veya zor işleri tamamlamak, profesyonellerden ve yaşlılardan tavsiye istemek ve bilgeliğinizi genç insanlarla paylaşmak için iyi bir yeni aydır.

Chiron Yaralanması ve İyileşmesi

Chiron yaralamayı ve iyileşmeyi temsil eder. Ruhunuzda var olan derin bir yarayı ve ayrıca başkalarını da iyileştirme yeteneğidir. Yeni ay konjonktürü Chiron fiziksel ve duygusal olarak en acı verici yaralarınızı ortaya çıkarır. Acı çektiğiniz yaralardan kendinizi üzgün hissedebilirsiniz. Aynı zamanda geçmiştw başkalarına verdiğiniz acıdan da suçluluk duyabilirsiniz. Chiron ayrıca hastalık, kaza veya kayıp yoluyla yeni bir yara ortaya çıkarabilir.

Bu yaralar hakkında artan farkındalık sizi ağrıya daha duyarlı hale getirebilir. Kendinizi ifade etmekten bile korkabilirsiniz, ancak acıyı içinize gömmemeniz önemlidir. Artan empati ve anlayış, sevdiklerinizin yaralarının da daha belirgin hale geleceği ve sizi daha derinden etkileyeceği anlamına gelir.

Ebeveynlerinizle ilişkili çocukluk çağı yaraları yeniden ortaya çıkabilir. Keder, korku, ret, yabancılaşma veya mağduriyet mümkündür. Hasar gördüğünüzü ya da kaderin sizin için özellikle acımasız olduğunu hissedebilirsiniz.

Öte yandan, hissettiğiniz duyguya daha agresif tepki verebilir ve kendinizi veya başkalarını incitmeye başlayabilirsiniz. Bu nedenle hem kendinizle hem de etrafınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizde sakin ve anlayışlı olmanız gerekir. Yeni Ay, beslenme ve iyileşme zamanıdır. Chiron tıp, astroloji, Tarot, elleriniz ve kelimelerinizle iyileşir. En yüksek tezahüründe ise, Chiron sadece düşüncelerle dahi iyileşir.

Ay Düğümleri Karma

Yeni Ay zamanı Ay Düğümleri karmik bir kavşağı temsil eder. Geçmişiniz ve geleceğiniz arasında kendinizi parçalanmış hissedebilirsiniz. Geleceğiniz hakkında şaşkın olabilir ve ilerlemekte tereddüt yaşayabilirsiniz.

Olumsuz duygusal örüntülerde sıkışıp kalma eğilimi ilişki gerginliğine, kendini dayatma dönemlerine ve gelecek hakkında endişeye yol açabilir. Ayrıca derinde saklı hatıralarla, kendi kötü alışkanlıklarınız ve önyargılarınızla yüzleşirken endişe, suçluluk ve korku yaşayabilirsiniz.

Bütün bunlar geçmişinizi geride bırakmak için fedakarlık yapmanız ve bir şeylerin gitmesine izin vermeniz gerektiği anlamına gelir ve bu da biraz acıya neden olabilir. Ancak Yeni Ay, yeni bir başlangıç zamanı demektir. Aile, arkadaşlar ve duygusal olarak bağlı olduğunuz diğer şeyler hakkında seçimler yapılması gerekir.

Sizin için iyi olan ilişkiler, inançlar ve davranışlar sizinle kalacaktır. Sadece bırakmanız gerekenler sizi ilerlemekten alıkoyan şeylerdir. Bazı insanlar çabalarınıza direnecek, bazıları ise daha destekleyici olacaktır. Bu dönemde sizi kimin desteklediği veya engellediği belli olacaktır.

Tavsiye almanıza rağmen, hangi yöne gideceğinize karar vermek için gerçekten içeri bakmanız gerekir. Bu yüzden diğer insanlara cevap verirken sezgilerinizi takip edin. Bu dört haftalık ay aşamasında, sizi yeni bir yolda ilerletecek birçok gerçeği öğreneceksiniz. Yeni karmik ilişkiler oluşabilir ve bu insanlar ruhunuz için doğru yolu bulmanıza da yardımcı olacaktır.

Sevgiyle,

Sevgim Çöloğlu

Yazar

“Yazarak anlatmak, konuşmak gibi değil. Yazılan her anlatı kendi içinde ölümsüzleşiyor. Çünkü kağıda dökülen her kelimenin büyülü bir yanı var. Okuyanın hayatına dokunmak, ruhuna iyi gelmek, yaşamın iyiliğini ve güzelliğini çoğaltıyor.” sözleriyle yazmanın gücünü tarif eden Sevgim Çöloğlu, NLP, Access Bars, Theta Healing, EFT Therapy konularında uzman ve kariyerini genel yayın yönetmeni olarak sürdürüyor.

Yoruma kapalı.

Pin It