Pop art makyajı son zamanlarda pek çok kişinin yoğun bir şekilde uyguladığı ve önem gösterdiği makyaj türlerinden bir tanesidir. Son derece dikkat çekici bir makyaj türü olan pop art makyajı, pop sanatından gelmektedir. 1950’li yılların ortasında İngiltere ve Amerika’da ortaya çıkan pop sanatı soyut dışavurumculuğa bir tepki olarak gelişmiştir. Bu sanat türü ilk olarak poster, karikatür, reklamcılık sektörü ve kitaplarda görülmeye başlanmıştır. Daha sonra ise pop  makyajı ortaya çıkmıştır.

Pop Art Stili

Pop  stili makyaj da en önemli unsur klasik eyerlinerların dışında renkler eyelinerdir. Renkli göz kalemleri ile grafik eyeliner şeklinde yapılan bu eyeliner uygulamasında renkli far paletlerinden yararlanılmaktadır. Göz makyajı için çeşitli canlı renklerde ki göz farlarını kullanabilirsiniz. Çılgın bir göz makyajı için far paletinde ki lila renkler ile gözlerini renklendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra simli eyeliner modelleri ile göz makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Bu sezonun en popüler makyaj trendi tek renk far kullanımıdır. Pop art makyaja uyarlayarak söz konusu tek renk farlar ile şık bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. Göz kapağınızın tamamına tek renk far uygulaması yaparak üzerine kusursuz bir eyeliner ile eşsiz bir makyaj yapabilirsiniz.

Pop Art Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzünüzü hazırlamak için bir miktar nemlendirici (veya astar ) sürün, ardından mükemmel bir  görünüm elde etmek. İçin eşit bir temel oluşturmak için fondöten ve kapatıcıyı cildinizde karıştırın . Bir gözü sıvı göz kalemi ile hizalayın ve köşeleri süper şık bir kedi gözü çizin. Ardından birbirinden eşsiz ve canlı farları sürerek son derece hoş bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Günümüzde pek çok kadının makyaj ile ilgili çeşitli konular araştır. Göz önünde bulundurulduğunda pop makyajından son derece büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bu noktada size farklı ve güzel bir makyaj yapmak istiyorsanız söz konusu makyajı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Pop art makyajı daha detaylı bir şekilde araştırarak kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Pin It