Mürver bağışıklık toniği nedir? Ne işe yarar? Mürver bağışıklığı toniği nedir? Gelin tüm soruları cevaplayalım.

Mürver Bağışıklık Toniği Ne İşe Yarar?

Soğuk Algınlığı Ve Grip Mevsimi İçin İlaç

Bu mürver bağışıklığı toniği (yani mürver şurubu), soğuk algınlığı ve grip mevsiminde benim bitkisel ilacım . Soğuk algınlığı veya grip vakalarının çoğunda, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey dinlenmek, bol sıvı içmek ve bağışıklık sisteminizi doğal olarak destekleyen bitkisel ilaçlarla takviye etmektir.

Mürver bağışıklığı toniğim, bağışıklığı artıran bileşiklerde yüksek olan çeşitli otlar içerir. Araştırmalar, örneğin, mürverlerin antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğunu ve dünyada en yaygın kullanılan şifalı bitkilerden biri olduğunu göstermiştir.

Mürver Bağışıklığı Nasıl Güçlendirir?

Mürver, vücudunuzun hücrelerine viral bağlanma yerlerini bloke ederek viral saldırılarla savaşmaktadır. Özellikle Reishi mantarı, astragalus ve zencefil gibi diğer bağışıklık artırıcı bitkilerle birleştirildiğinde etkilidir

Bu mürver bağışıklık toniği, sağlığa birden fazla fayda sağlamasının dışında bal ilavesi sayesinde oldukça lezzetlidir. Tatlıdır ama aşırı derecede değildir. Tek başına tüketilmektedir veya yulaf ezmesi, krep, waffle veya tatlı gibi yiyeceklere eklenmektedir.

Mürverlerin Potansiyel Yan Etkileri

Mürverin birçok sağlık yararına sahip olmasına rağmen, mürver bitkisinin, çiğ yenildiğinde mide bulantısına veya kusmaya neden olmaktadır. Toksik bir bileşik olan siyanojenik glikozitler içerdiğini belirtmek önemlidir

Neyse ki siyanojenik glikozitler ısı ile parçalanmakta ve yok edilmektedir. Bu nedenle sadece pişmiş mürverleri tükettiğinizden ve dalları hazırladığınızdan emin olmalısınız.

Mürver, bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olan bağışıklık uyarıcı özellikler içermektedir. Bu bitki, özellikle hastalığın başlangıcında veya semptomlar ilk ortaya çıktığında alındığında, semptomları ve soğuk algınlığı veya grip süresini önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

Astragalus, zayıf bir bağışıklık sistemini canlı tutmaya yardımcıdır. Enfeksiyonu önlemek için geleneksel bir Çin bitkisidir. Astragalus en iyi soğuk ve nemli durumları ısıtmak için kullanılmaktadır.

Reishi, vücudunuzun bağışıklık tepkisini artırmak için çalışan beta-glukanlar içeren tıbbi bir mantardır.

 

  • Şifalı mantarlar, özellikle reishi ve cordyceps, oksijen kullanımını geliştirerek ve akciğer hücresi fonksiyonunu güçlendirerek akciğerler için özel bir afiniteye sahiptir.

 

Yoruma kapalı.

Pin It