Hayatınızı öz sevgi dilleriyle dönüştürün! Bu cümleyi ilk defa duymuş olabilirsiniz. Şimdi gelin tüm detayları inceleyelim.

Hayatınızı Sevgi Dilleriyle Dönüştürün Ne Demek?

Kendini Sevme Yolculuğuna Çıkmak

Yaklaşık 10 yıl önce dibe vurduktan sonra hayatımın en büyük farkına vardım. Cilt ve sağlık sorunlarımın temelinde kendimi nasıl seveceğimi bilmemek vardı. Son derece hassas olduğum için, her zaman kendime karşı özeleştirel bir yapıdaydım. Bu yüzden sık sık içimdeki eleştirmenimi sessizce etrafa nefret dolu sözler saçardım. Başkalarını yargılarken, beni başkalarıyla kıyaslarken hassas olduğumdan şikayet ederken bulurdum.
Ayrıca direksiyonda deli bir hamster gibi koşan ve sadece mecbur kaldığında) dinlenen bir işkoliktim. O zamanlar bunların hiçbirinin farkında değildim. Yüksek işlevsellik kaygımın hayatımı yönetmesine izin verdim. Her zaman daha fazlasının yapılması gerektiği konusunda beni bilgilendirdi. Zihniyetimin ne kadar sağlıksız ve tehlikeli olduğunun farkına varana kadar bu benim birincil başarı ölçütümdü.

Dibe Vurduktan Sonra İlham Veren Eylem

Dibe vurmak, yukarı çıkmaktan başka gidecek hiçbir yerim olmadığı anlamına gelir. Kendimi nasıl seveceğimi bulmam gerektiğini anladım. Kulağa kolay geliyor, değil mi? Nereden başlayacağını biliyorsan olur. Ama ben yapmadım. Kendimi sevmeye nasıl başlayacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu.
Bu yüzden, bir yaşam koçunun yanı sıra terapistimin rehberliğinde yola çıktım ve o zamandan beri…
Vücuduma ve aşırı aktif zihnime nezaket ve şefkatle davranmayı öğrendim.
Meditasyon ve kendine karşı nezaket uygulamak
En iyi arkadaşımla konuştuğum gibi kendimle konuşmayı öğrendim, onu cesaretlendirdim ve sevildiğine ve sevilmeye değer olduğuna dair güvence verdim.
Aylar geçtikçe, vücudumda daha rahat hissetmeye başladım ve hatta içimdeki eleştirmen ne zaman merkez sahneye çıkmaya çalışsa bunu fark etmeye başladım.
İçsel davranışlarım ve eylemlerim konusunda daha dikkatli olmaya başlamıştım.

Kendini Sevmeyi Öğrenmek Her Zaman Kolay Değildir

Deneyimimi şekerle kaplamayacağım ve kolay olduğunu söylemeyeceğim.
Son derece zordu. Çabalıyordu ve zaman zaman acı vericiydi. Özellikle iyileşme yolculuğumda ilerleme kaydettiğimde, ne kadar dirençle karşılaştığımı size anlatamam. İçimdeki eleştirmenin sesi daha da yükselirdi, “Bak Patty, yorgun olduğunu biliyorum ama dinlenmeden önce bunu halletmelisin. Bu şekilde bir sonraki projeye geçebilirsiniz. Ve bir sonrakine. Aksi takdirde, sadece endişeli bir karmaşa olacaksın!”

Yoruma kapalı.

Pin It