En iyi gece kremi ile ilgili araştırma yapıyor ve bu konuda en uygun ürünü satın almak istiyorsanız sizin için hazırladığımız bu rehberi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Gece Kremi Ne İşe Yarar?

Gece ya da gündüz kremi, cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir. Cildin bakımının ezbere ve kulaktan dolma bilgiler ile değil ihtiyaçların belirlenmesi ile profesyonel olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde cilt bakımından fayda görebilmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra cilt bakımının olması gerektiği gibi yapılmaması ile çeşitli problemler ile de karşılaşmak mümkündür. Gece ya da gündüz kremi de cilt bakımının en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli olan ürünler arasında yer almaktadır.

Gece ya da gündüz kremleri onarım, nemlendirme ve yenileme gerçekleştirmektedir. Yapı olarak gündüz kremlerinden son derece farklı olan gece kremlerinde güneş koruyucu bulunmaz. Bu noktada krem seçiminde markadan ziyade cildin yapısının dikkate alınması gerekmektedir. Gece ya da gündüz kremi kullanımında bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Gece kremi kullanmadan önce cildinizi iyice temizlemelisiniz. Tonik kullanımı cildin krem için hazırlanmasını sağlar.
  • Serum kullanıyorsanız serumdan sonra biraz bekleyerek kremi uygulayabilirsiniz.
  • Ürünü eliniz temizken parmak uçlarınız ile ufak dokunuşlar ile uygulamalısınız.
  • Uyumadan en az 10 dakika önce uygulamanız gerekmektedir.
  • Kreminizi hava teması olmayacak şekilde sıkıcı kapatarak saklayın.

Gece Kremi Gündüz Kullanılabilir Mi?

Gece kremi kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsettik. Bu doğrultuda kadınların sorduğu bir diğer soru ise bu kreminin gündüz kremi olarak kullanılıp kullanılamayacağı sorusudur. Bu kreminin gündüz kremi olarak kullanılması mümkün değildir. Çünkü söz konusu kremlerin içerisinde cilde uygulanması durumunda güneş ışığına çıkılmaması gereken bileşenler olabilmektedir.  Bunun yanı sıra gündüz kremlerinde de bu kremlerinden farklı olarak güneş koruyucu bulunmaktadır. Bu kreminde güneş koruyucu bulunmadığı için gündüz kullanıma uygun değildir.

Gece Kremleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Kusursuz bir cilde sahip olabilmek adına cildiniz için en uygun gece kremlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Gece kremleri seçiminin nasıl olacağı ile ilgili tüm detaylar aşağıdaki gibidir.

  • Kuru bir cildiniz varsa kış mevsimde kuruluk yaşıyorsanız nemlendirici etkiye sahip olan gece kremlerini tercih etmelisiniz. Bu doğrultuda cildin sebum dengesi korunabilirsiniz.
  • Karma ya da normal bir cilt tipine sahipseniz matlaştıran etkili bir gece kremileri kullanmalısınız. Hafif, kremsi bir yapıdaki ürünü tercih ederek cildinizi kusursuzlaştırabilirsiniz.
  • Hassas bir cildiniz varsa hassas bir dokunuşa ihtiyacınız var demektir. Gözenek tıkamayan hipoalerjenik kremleri tercih etmeli ve cildin reaksiyon göstermemesi durumunda kullanmaya devam etmelisiniz.

En İyi Gece Kremi Hangisi?

En iyi kremlerini sizler için derledik. Şimdi gelin tüm ürünleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

DermaDerm kalitesi ve ayrıcalıkları ile sizlere sunulan DermaDerm Leke Giderici Krem ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Gece kremleri olmanın yanı sıra leke giderici bir özelliğe sahip olan DermaDerm Leke Giderici Krem arbutin ve bitki özleri ile vücut ve ellerde meydana gelen lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Aynı zamanda leke oluşumunu da önleyen krem, cilt tonu açmak için de tercih edilmektedir. 6 haftaya kadar maksimum etki sağlayan DermaDerm ile siz de mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz. Üründen en etkili sonucun alınması için gündüz kremi ile birlikte kullanılması gerekir.

 

Yoruma kapalı.

Pin It