Cildinizi besleyen 5 gıda ile mükemmel bir cilde sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Şimdi gelin cildinizi besleyen 5 gıdayı inceleyelim.

Cildinizi Besleyen 5 Gıda Hangisidir?

1) Kahve

Kullanılmış kahve telvelerinizi biriktirmeye başlamanın zamanı geldi! Neden? Çünkü kahve harika bir cilt eksfoliyanı ve her yerde cilt bakım maddesi yapmaktadır. Kafein ve tanenler açısından zengin olan kahve , dolaşımı iyileştirmeye ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olmaktadır. Göz altı ve göz çevresi şişliğe daha yatkın olan bölge kesinlikle fayda sağlamaktadır

2) Kakao

Kakao, kavrulmamış kakao çekirdeklerinin soğuk preslenmesiyle elde edilen ham toz halinde bulunmaktadır. Pek çok faydalı enzimi ve besin maddesini bünyesinde barındırdığı için her zaman ham kakao kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu, ek işleme tabi tutulmuş ve yüksek sıcaklıkta ısıtılmış veya fırınlanmış olan kakao tozunun aksinedir.

3)Maça

Antioksidan bakımından zengin trene resmen bindik! Matcha yeşil çay, antioksidanlar ve klorofil açısından süper zengindir. Klorofilin ana faydası? Kimyasallara ve serbest radikallere karşı çok ihtiyaç duyulan korumayı sağlamaktadır. Matcha yeşil çay tozunu, cildi aydınlatan bir yüz bakımı için çiğ bal dahil çeşitli diğer gıdalarla karıştırın.

4) Yoğurt

Tam yağlı, sade organik yoğurt, doğal güzellik dünyasındaki en nazik, besleyici ve etkili eksfoliyanlardan biridir. Aslında, cildinizin istenmeyen ölü hücrelerini kimyasal düzeyde atmasına yardımcı olma yeteneğine sahiptir.  Tam yağlı yoğurt, ölü deri hücrelerinin bağlarını parçalamaya yardımcı olmaktadır. Yoğurt uygulandıktan sonra onları tam anlamıyla çözen laktik asit içerir. İçin son derece hassas cilde, kuru ya da çevre hasarlı yardımcı olmak için bir kimyasal exfoliant olarak büyük bir seçenek haline getirmektedir.

5)Papaya

Yüzünüz için antioksidan açısından zengin bir yiyeceğimiz daha var! Papaya, özellikle genç yeşil papaya, cildi inanılmaz derecede iyileştirir ve yaşlılık lekelerini veya hiperpigmentasyonu hafifletmeye bile yardımcı olabilir .

Papaya, ölü deri hücrelerinin proteinlerini parçalamaya ve çözmeye enzim olan papain içermektedir. Bu nedenle, özellikle tam yağlı yoğurtla birleştirildiğinde inanılmaz bir kimyasal peeling yapmaktadır. Lezzetli tropikal meyve, cildinizin daha parlak ve daha canlı görünmesini ve hissetmesini sağlayacak.

Yoruma kapalı.

Pin It