Portakal çiçeği son derece popüler olan ve girdiği ortamda gözleri kamaştıran hoş bir çiçek türüdür. Sarı çiçekler kadar parlak değil, kırmızı çiçekler kadar “yüzünüzde” değil, portakal çiçekleri, ister tek başına ister kombinasyon halinde, manzaraya bolca neşe katıyor. Turuncu ve mavi çiçekleri birleştirmek özellikle çarpıcı olabilir. Her türden çiçeğe ek olarak, portakalda meyveler ve hatta tohum kabukları gösterilebilir.

Portakal Çiçeği Türleri Nelerdir?

Lantana

Latince adı ile bilinen Lantana camara , Lantana bitkiler sepetleri asılı popüler viny çalılar. Lantana tropikal çiçek ve olarak yetiştirilebilir yıllık yılında USDA bitki tahammül bölgesi 8 ve üstü. Lantana çiçekleri turuncunun yanı sıra sarı, mor, kırmızı veya mor olabilir ve bazı çiçekler her çiçekte birden fazla renk gösterir.

Hercai Menekşe

Her ne kadar “yüzlü” hercai menekşe , perakende satış noktalarında satılan neredeyse tek çeşit olmasına rağmen , bazı hercai menekşelerin yüzü yoktur. Sıcak iklimlerde, hercai menekşeli tohumlar genellikle Ağustos ayında ekilir ve bu da bir sonraki ilkbaharın başlarında çiçeklerle sonuçlanır. Daha soğuk iklimlerde, hercai menekşeler yıllık olarak kabul edilir, ancak dona karşı toleranslı oldukları için hercai menekşeler satışa sunulan ilk yıllıklardan biridir.

Çiçekli Akçaağaç

Çiçekli akçaağaçlar, beyaz, kırmızı, soluk sarı veya soluk turuncu olabilen çiçekleri taşımaları dışında cüce akçaağaç ağaçları gibi görünen bitkilerdir. Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, çiçek açan akçaağaçları bir kapta tutmanız, yazın dışarıda büyütmeniz ve ardından kışın içeriye taşımanız gerekir. Bu, kışı yalnızca 9 ve üzeri bölgelerde yaşayan bir alt tropikal örnektir.

Turuncu Lale

Laleler,  birçok farklı portakal ve iki renkli tonlar da dahil olmak üzere çok çeşitli renklerde gelen ilkbaharda çiçek açan ampullerdir . Sonbaharda lale soğanları ekerek baharda getirecekleri renge ilk kez sahip olun!

Kelebek Otu

Kelebekleri manzaranıza çekmek için iyi bir seçim olduğu için kelebek otu ( Asclepias tuberosa ) ismine yakışır . Minik portakal çiçekleri patlamalarını gördüğünüzde neden bu kadar kral mıknatısı olduğunu anlayacaksınız.

Çin Fener Fabrikası

Bu bitkinin ” Çin feneri ” kısmı, içinde bir dut barındıran bir kalikstir (bir çeşit tohum kabuğu). Ama Çin fenerlerinin ( Physalis alkekengi ) olgunlaşmamış meyvelerine dikkat edin : zehirlidirler!

 

Yoruma kapalı.

Pin It