Ev dekorasyonunda en büyük sorunlardan bir tanesi de küçük salonu büyük göstermeye çalışmaktır. Çünkü salonun küçük olması eşyaların sıkışık ve görüntünün de kalitesizliğini ortaya çıkarır. Peki, böylesi bir durumda evinizin salonunu nasıl daha büyük gösterebilirsiniz? Gelin daha yakından bir göz atalım!

 Küçük Salonu Nasıl Büyük Gösterebiliriz?

Ayna Kullanın

Küçük salonu büyük gösterme konusunda başvurabileceğiniz en önemli seçenek aynalardır. Ayna mekânın ferahlığını arttırır. Böylelikle yaşam alanınızın daha geniş görünmesi mümkün olur. Ancak aynaları yerleştirirken çok titiz davranmalısınız. Aksi takdirde bu çözüm çok da başarılı sonuçlar vermeyecektir.

Renk Tercihleri

Ev dekorasyonunuzda renk tercihleri önemli olsa da küçük salonu büyük göstermek için renklerin çok daha önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Bu nedenle de açık renkler ve parlak tonlardan faydalanmak gerekir. Eğer bu tonlar tercih edilmezse renklerle salonun boyutunu büyük göstermek mümkün olmaz!

Depolama Alanları

Evinizin salonunda gereksiz eşyalara yer vermek sizin için çok ciddi bir olumsuzluk anlamına gelir. Çünkü dağınıklık çok büyük salonların dahi kötü görünmesine neden olur. Bu durumda depolama alanlarının bol olması ve dekoratif objelerin dağınık olmaması salonu büyük göstermenizde size yardımcı olacaktır.

Zemin Kaplaması

Salonunuzun büyük görünmesi için en önemli detaylardan bir tanesi de zemindir. Zeminin açık renklerden seçilmiş olması sizin için çok değerli bir sonuca kapı aralayacaktır. Bu nedenle de zeminin kaplaması konusunda rastgele bir seçim yerine profesyonel bir çözümden faydalanmanız çok daha isabetli olacaktır.

Işık Tercihi

Küçük salonların en büyük problemlerinden bir tanesi de doğal ışık kullanımının azlığıdır. Aslında doğal ışık ne kadar çok kullanılırsa küçük salonu büyük göstermek o derece kolay olacaktır. Bu anlamda son öneri olarak doğal ışığı dikkate almalısınız.

Yukarıdaki önerilerin her biri çok değerli olsa da uygulamada doğru seçeneklere odaklanmak size çok şey kazandırır. Bu nedenle de dekoratif çözümlerde kaliteyi yakalamak adına kesinlikle önerilerimizi dikkate alın! diğer detaylarda ise kendi zevklerinizi de ön plana çıkarmayı unutmayın. Bu doğrultuda sizin amacınız daha büyük bir salonsa bunu küçük salonu dönüştürerek de yapabileceğinizi unutmayın.

Yoruma kapalı.

Pin It