Türkiye, dört mevsimin bir arada yaşandığı hem yaz turizmi hem de kış turizmi ve kayak merkezleri ile adından söz ettiren bir ülkedir. Kış mevsimi geldiğinde insanların aklına gelen kayak ve eğlence için tercih konusu olacak onlarca merkez var. Bu merkezlerden bir tanesini seçmek ve sevdiklerinizle harika bir deneyim yaşamak mümkün! Birbirinden özel kayak merkezlerine göz atabilmeniz adına size harika bir liste hazırladık!

1-Uludağ Kayak Merkezleri – Bursa

Kış sporlarından söz ettiğinizde aklınıza daima Uludağ gelir. 1927 yılından bu yana kış sporlarının gerçekleştiği bu bölgede her kayak sever için uygun parkurlar var. Üstelik tesisleşmenin oldukça başarılı olduğu Uludağ’da sizi harika seçenekler bekliyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük kayak merkezi konumundaki Uludağ’da vakit geçirmek oldukça keyifli olacak!

2-Palandöken Kayak Merkezi – Erzurum

Kışın oldukça çetin geçtiği bir şehir olan Erzurum, yılın neredeyse yarısını karlı günlerle geçirir. Soğuğun derece ile değil tükürüğün ağızda donması ile anlatıldığı Erzurum’da kayak yapmak bambaşka bir deneyim oluyor. Palandöken Kayak Merkezi gerek tesisleri gerekse parkurları ile kaliteyi ortaya koyuyor. Kış sporu severler içinse sadece bu harika mekânda keyifli zaman geçirmek kalıyor.

3-Kartalkaya Kayak Merkezi – Bolu

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi, toplamda 40 km uzunluğunda pistlere sahiptir. Farklı zorluk derecelerindeki pistler be güçlü tesisleşmesi ile burada kayak yapmak oldukça keyiflidir. Siz de sevdikleriniz ile çok özel zamanlar yaşamak istiyorsanız kesinlikle Kartalkaya Kayak Merkezi’ni tercih edebilirsiniz.

4- Sarıkamış Kayak Merkezi- Kars

Kars merkeze 55 km. mesafede bulunan Sarıkamış Kayak Merkezleri, kış mevsiminin en popüler kayak merkezlerinden biridir. Sarıkamış’ı farklı kılan ise sahip olduğu kar. Dünya’da sadece Alpler’de bulunan toz kristal kar, bizim ülkemizde ise sadece Sarıkamış’da bulunur. Kayak için en elverişli ve güvenli bu kar cinsi Sarıkamış için büyük bir zenginliktir.

5- Erciyes Kayak Merkezleri- Kayseri

Otuzdan fazla pist barındıran Erciyes Kayak Merkezi, bugün Türkiye’nin uluslararası standartlara sahip en modern kayak merkezlerinden biridir. 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı, İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek zirvesidir. Erciyes dağında kurulu kayak merkezi ise Türkiye’nin en gözde kayak rotalarından biri olmayı başardı.

 

Yoruma kapalı.

Pin It