Mutfakta dekorasyon hataları kişilerin en çok yaptığı dekorasyon hataları arasındadır. Bu doğrultuda mutfakta dekorasyon hataları ile ilgili detaylı bilgileri hep birlikte inceleyelim.

Mutfakta Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Mutfakta dekorasyon hataları aşağıdaki gibidir.

Zayıf Kullanım

Müşterinize mutfağında özgürce dolaşması için yeterli alan vermekten daha kötü bir şey yoktur. Mutfak ister büyük ister küçük olsun, tasarım planınızda doğru sirkülasyon bir öncelik olmalıdır.

Bu mutfak tasarımı hatası, bir mutfağı sıkışık hissettirebilir ve büyük olasılıkla onu aynı anda kullanabilecek insan sayısını sınırlandıracaktır. Yeterli dolaşım sağlamak istiyorsanız, tezgah / ada arasında 4 fit boşluk bırakın. Müşterinizin mutfağı küçükse, en az 3,5 fit alana izin verin.

Çalışma Üçgeni

İç tasarım eğitiminizde öğrenmiş olabileceğiniz gibi,   iyi bir iş akışı için mutfak çalışma üçgeni çok önemlidir. Üçgen, müşterinizin ocağını, lavabosunu ve buzdolabını birbirine bağlar, böylece bu alanlar arasındaki akış kesintisiz olur.

Yanlış Boyutta Cihaz Ve Dolap Siparişi

En yaygın mutfak tasarım hatalarından biri, yanlış boyutta cihaz ve dolap siparişi  vermektir. Büyük veya küçük buzdolapları, bulaşık makineleri, fırınlar, üst dolaplar, mikrodalgalar …

Bu hataları önlemek için, alanı doğru ölçün ve aletleri önceden iyi seçin. Sonra  ikiye ve üçe katlayın –  her şeyin mutfak düzenine uyduğundan emin olmak için boyutları kontrol edin . Bu cihazların ne zaman kullanıldığını, yani buzdolabı, fırın ve dolap kapılarının ne zaman tamamen açık olduğunu dikkate almayı unutmayın.

Yetersiz Aydınlatma

Aydınlatmanın mutfak üzerinde muazzam bir etkisi vardır. En mükemmel mutfağı tasarlayabilirsiniz, ancak yeterli aydınlatmaya sahip değilse, müşteriniz işleri olması gerektiği kadar rahat bir şekilde yapamayacaktır .

Dikey Boşluk Kullanmamak

Mutfakta dekorasyon hatalarından biri de boşlukları kullanmamaktır. Kolaylıkla önleyebileceğiniz bir diğer mutfak tasarım hatası, özellikle küçük mutfaklarda dikey alanı maksimize etmemek. Dikey boşluk değerli depolama sağlayabilirsiniz. Bu sayede müşteriniz için ,  ve bu alanı israf işlevsiz mutfak yaratırsınız.

 Müşterinize depolama için biraz daha fazla alan sağlamak için baş üstü dolaplar kurabilir  veya rafları açabilirsiniz .  Üstte kullanılamaz alan bırakmak yerine dolapların ve rafların tavana kadar uzandığından emin olun  . Mutfağa görsel ilgi katmak için kapalı dolapları açık raflarla bile karıştırabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Pin It