Vizesiz gidilen ülkeler listesini kontrol ederek çantanızı hazırlamaya başlamak için muhteşem bir gün değil mi? Vize istemeyen ülkelere nasıl gidilir gibi konularda kısa bir bilgilendirme yapmak doğru olacaktır.

Vizesiz Gidilen Ülkeler: Avrupa

Andorra: Avrupa kıtasında yer alan küçük ve harika ülke Andorra’ya pasaportunuz ile vizesiz seyahat edebilirsiniz. Türkiye’den vize istemeyen ülkeler kapsamındaki Andorra’da 90 gün vizesiz kalabilirsiniz.

Arnavutluk: Başkenti Tiran ve kendine has yapısıyla en nadide Balkan ülkelerinden olan Arnavutluk’a vizesiz seyahat edebilir ve vizesiz Avrupa ülkeleri arasındaki Arnavutluk’ta 90 gün boyunca doya doya vizesiz gezebilirsiniz.

Belarus: Doğu Avrupa’daki Belarus, Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında. 30 günlük süre boyunca pasaportunuzla Belarus’ta dolaşabilirsiniz.

Bosna-Hersek: Savaşın etkisiyle çok sessiz ve sakin bir ülke olan Bosna-Hersek’e vizesiz seyahat edebilir ve 90 gün boyunca seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Vizesiz Asya Ülkeleri

Azerbaycan: Kardeş ülke Azerbaycan da Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden bir tanesi. Can Azerbaycan’da 30 gün vizesiz kalma hakkınız var.

Brunei: Brunei’de 30 gün boyunca vizesiz gezebilirsiniz.

Endonezya: En kalabalık Müslüman ülke Endonezya; vizesiz ülkeler 2019 listesinde yer alıyor. Bu ülkede 30 günlük serbest dolaşım hakkınız mevcut.

Fiji: Okyanusya bölgesindeki Fiji de Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasındadır. 90 gün boyunca Fiji’de gezebileceğinizi unutmamalısınız.

Filipinler: Filipinler’de 30 gün süreyle vizesiz ikamet edebilirsiniz.

Filistin: Filistin vizesiz ülkeler kapsamında olsa da bu ülkeye gitmek için İsrail vizesi almak gerekir.

Güney Kore: Güney Kore’de 90 gün boyunca vizesiz kalabilirsiniz.

Vizesiz Afrika Ülkeleri

Botsvana: Güney Afrika’nın üzerinde bulunan naif ülke Botsvana da Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasındadır.

Fas: Kuzey Afrika ülkesi Fas’a vizesiz ülkeler kapsamında seyahat edebilirsiniz. Bu ülkede 90 gün süreyle vize muafiyetli gezebilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti: 30 gün süreyle vizeden muaf bir şekilde bu ülkede gezebilirsiniz.

Siz de yukarıda bahsedilen ülkelerden birine herhangi bir şekilde vize almadan sonra derece kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bavulunuzu hazırlamak, bir uçak bileti olarak yola koyulmaktır.

Yoruma kapalı.

Pin It