Altın süt balı organik zerdeçal, astragalus, zencefil, acı ve karabiber ile  ham baldan yapılmaktadır. Bu doğrultuda iltihabı azaltmaya, dolaşımı hızlandırmaya, sindirimi iyileştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirmeye ve kalp ve beyin sağlığını desteklemeye yardımcı olur.

Bu Altın Süt Balı tarifi, altın sütün tatlı dönüşüdür. Hint baharatları ve sütüyle hazırlanan sıcak bir Ayurveda içeceği. Sağlıklı sindirimi desteklemek ve kalp hastalığı riskini azaltmak için  yemekten sonra tüketilmektedir. Ancak sağlığa daha pek çok faydası vardır!  Pek çok kişinin yaptığı en iyi şey topraklı ve beslenmiş hissettirdiği için Sonbahar ve Kış aylarında altın süt içmektir.

Altın Süt Balı Malzemeleri

Zerdeçal , hem Geleneksel Çin Tıbbında hem de Hint Ayurveda tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip biyoaktif bir bileşik olan curcumin’de yüksek olan zerdeçal, ağrılı kaslara, iltihaplanmaya ve sindirim sorunlarına rahatlama sağlar.

Astragalus , stres ve yorgunluğun etkilerini düzenlemek için bir kişinin vücudu ile çalışan adaptojenik niteliklere sahiptir. Bitki; geleneksel Çin Tıbbında önemli bir bitkidir.

Zencefil , dolaşımı teşvikçi ve sindirim sorunlarını giderdiği, mide bulantısını tedavi ettiği ve kas ağrısını hafiflettiği gösterilmiş bir ısınma bitkisidir.

Ham bal , antioksidan ve antienflamatuar faydalar sağlayan çok sayıda bitkisel besin içerir. Bu değerli besinler ham bala özgüdür ve bal ısıtıldığında veya yoğun şekilde işlendiğinde kaybolur.

Altın Süt Balının Önemi

Bu Altın Balı hafif baharatlıdır. Sıcak ve rahatlatıcı bir içecek oluşturmak için baz olarak kullanılmaktadır. Tercih ettiğiniz sütle (örneğin badem, yulaf, hindistancevizi, mandıra) karıştırılmaktadır. Dolayısıyla Altın Süt Balı,  yiyecekleri ilaç olarak nasıl kullanabileceğinizin harika bir örneğidir . Hint baharatları ve sütüyle hazırlanan sıcak bir Ayurveda içeceği. Sağlıklı sindirimi desteklemek ve kalp hastalığı riskini azaltmak için  yemekten sonra tüketilmektedir. Ancak sağlığa daha pek çok faydası vardır!  Pek çok kişinin yaptığı en iyi şey topraklı ve beslenmiş hissettirdiği için Sonbahar ve Kış aylarında altın süt içmektir. Siz de altın süt balı tarifi tercih ederek çok sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.  Yapmanız gereken tek şey malzemeleri temin etmektir.

 

 

 

Yoruma kapalı.

Pin It