Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu kadar çok sayıda türün ve parfümün olması çoğu zaman insanların kafasını karıştırmaktadır. Bu yazımızda parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken şeylere değinerek doğru parfümün nasıl seçilmesi gerektiği konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalarda aşağıdaki gibi bahsetmek mümkündür.

Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Bunları aşağıdaki gibi detaylandırmak mümkündür.

  1. Denemeden Önce Lisanslarını Kontrol Edin

Birçok kişi parfüm alırken öncelikle kokuya odaklanmaktadır.  Halbuki, sağlığını düşünen insanlar için öncelikle odaklanılması gereken nokta lisanslardır.

Ülkemizde üretilen ve satışa sunulan parfümlerin bazıları Avrupa Birliği standartlarındayken, bazıları da ne yazık ki merdiven altı olarak tabir edilen denetimsiz parfümlerdir. Parfüm alıcısı olarak bir parfümü incelerken öncelikle olarak sorgulamanız gereken nokta parfümün Türkiye’de ve dünyada yetkili kuruluşlardan onay alıp almadığı noktasıdır.

  1. Çok Az Miktarda Test Edin

Parfümü test amaçlı sıktığınızı unutmamalı ve bileğinizin iç tarafına çok ufak miktarda sıkarak test etmelisiniz. Dolayısıyla parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna verilebilecek doğru cevaplardan bir tanesi de test konusudur. Satın alma öncesi almayı düşündüğünüz parfümü yeteri kadar test etmiş olmalısınız.

Parfümlerin tendeki kokusuyla giysideki kokusu farklıdır. Bu nedenle yanınızda parfümü daha fazla test edebileceğiniz hafif giysiler götürebilirsiniz.

  1. En Az Üç Dakika Bekleyin

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Parfüm seçimi esnasında test sıkımı sonrası altın kural olarak en az üç dakika parfümün teninize sinmesini bekleyin. Bu sayede teninize karışacak parfümün nasıl kokacağını en doğru şekilde gözlemleme fırsatı bulursunuz. Dolayısıyla eğer parfüm seçimine zaman ayırıyorsanız ve daha fazla vaktiniz varsa. Daha fazla beklemeniz  parfüm seçiminde  doğru bir karar vermenize yardımcı olur.

  1. Trend Olduğu İçin Parfüm Satın Almayın

Parfüm seçiminde en çok yapılan hatalardan bir tanesi de moda ve trend olduğu için parfüm satın almaktır. Parfümler her insanın teninde farklı kokacağı için trend parfümler sizin için iyi bir tercih değildir. Bu nedenle parfüm seçiminde dikkatli olunması gerekmektedir.

Yoruma kapalı.

Pin It