Kendinizi kabul etmeniz için ne yapmalısınız?

Yıllar geçtikçe sana ve topluluğumdaki diğer insanlara hizmet etmemin en iyi yollarından birinin kendini sevmenin önemini vurgulamak olduğunu anladım.

Bu, çok uzun zamandır eksikliğini hissettiğim bir şeydi ve işler benim için büyük bir şekilde değişmeye başladı…

Kasten kendini sevmeyi uygulamaya başladım:

Kendimi Nasıl Tam Olarak Kabul Edeceğim?

Tüm iyi, kötü, çirkin, güzel, bakımlı ve dağınık kısımlar!

Parçalar o kadar derine gömülüydü ki, görülmek ve duyulmak için yüzeye çıkması gerekiyordu.

Bu süreçte kendini kabullenmeyi en çok destekleyen 3 yöntemden birini seçtim ve sizlerle paylaşmak istedim!

Kendinizi Kabul Etmeniz İçin 3 İpucu

1) Belirli sonuçları bırakma alıştırması yap

Oeşinden gitmek istediğiniz hayalleriniz ve arzularınız var. Ulaşmak istediğiniz hedefler. Bu yıldızlara ulaşın, ancak belirli bir sonuca bağlanmadığınızdan emin olun.

Öz değerinizi arzu edilen bir sonuçla ilişkilendirdiğinizde bu bir tuzak haline gelir. Yani, ne olursa olsun, sonuç ne olursa olsun, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı bilin.  Başaramadıysan başarısızlık değil. Bir ders alıp tekrar deneme fırsatına sahip olmaktır.

2) Kendini tamamen sev, iyi ve kötü yanları

Kendimizin iyi taraflarını sevmek kolay, değil mi?

Bunları ne kadar bastırırsak, bilinçaltımızın bir parçası olarak o kadar gömülü hale gelirler. Bu, farkında bile olmadığımız eylem ve davranışlara yol açmaktadır.  Yapmayı sevdiğim bir yöntem  ayna çalışmasıdır.  Bu nedenle, her gün aynanızın önünde durup, yüzünüze ve bedeninize sevgiyle bakın. Kendinizin her bir parçasını tam olarak onurlandırmak için zaman ayırın. Aynada kendinize sevgi dolu nezaket sözcükleri söyleyin.

3) Geçmişteki hatalar ve gelecekte yapacağınız hatalar için kendinizi affedin

Geçmişte çok hata yaptım. O kadar çok kişinin beni suçluluk ve pişmanlık duygularıyla tüketmesine izin verdim. Ama iyileşme yolculuğum boyunca, affetmenin öz-sevgi ve kabulün eksik halkası olduğunu fark ettim.

 

Yoruma kapalı.

Pin It