Mutfak dekorasyonu, evlerde ki en önemli detaydır. Bu nedenle mutfak dekorasyonunun kusursuz olması gerekir. Peki, mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Düzeni Planlayın

Mutfağın düzeni çok önemlidir. Doğru planlanmadıysa, kendinizi mutfağa defalarca geçerken bulabilirsiniz çünkü eşyalar asla tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yerde değildir. Düzen, tipik kullanımın trafik düzeni etrafında tasarlanmalıdır. Ailenizin alanı nasıl kullandığını düşünün. Tasarım ve depolama alanını açmak için geniş yürüyüş yolları sağlayın, böylece ihtiyacınız olan her şey her zaman elinizin altında olur. Aksi takdirde bir mutfak, davetkar değil, sıkışık hissedebilir.

Bütçe

Hayalinizdeki mutfağı buldunuz. Şimdiden aileyi brunch yapmaya ve yaratacağınız harika akşam yemeği partilerini hayal etmeye davet ediyorsunuz… eğer o mutfağa sahip olsaydınız. O zaman fiyatı öğrenirsin!.

Köşelerden Kaçının

Bir keresinde, fırını açmadan önce mutfağın kapısını kapatmam gereken bir apartman dairesinde yaşıyordum. Sadece kapıların ve köşelerin etrafında yürümek için yeterli alana sahip olmadığınızdan emin olmalısınız, aynı zamanda dolapların ve cihazların kapılarını çizik veya yaralanma olmaksızın açmak için yeterli alan olduğundan emin olmalısınız.

Adayı Tasarla

Ada olmadan yeni bir mutfak tasarımı hayal etmek zor. Bu kadar popülerler. Ancak ada sadece başka bir yüzey alanı değil.

Tezgah Detayları

Mutfak dekorasyonunda en önemli noktalardan biride tezgah detaylarıdır. Bir mutfak tasarımcısıyla çalıştığınızda, tezgah üstü aletleri depolamak için tam olarak ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu ve bir çalışma alanı olarak ne kadar ihtiyacınız olacağını belirlemenize yardımcı olurlar. Meşgul bir aşçı, ocak, lavabo ve buzdolabını çevreleyen en az 15 inç geniş tezgah alanına ihtiyaç duyar.

Mutfak dekorasyonunda Doğaltaş hala talep görüyor, Tabiat Ana’nın kreasyonlarının güzelliğini yenemezsiniz. Kuvarsın az bakım gerektirmesine yanıt olarak, granit imalatçıları artık granit tezgahlar için ömür boyu kaplayıcılar sunuyor. Sızdırmazlık maddesi, tezgahınız kurulmadan önce uygulanır ve sabunlu bir süngerle kaydırmak gereken tüm bakımdır. Tezgahlar için diğer doğal taşlar arasında kuvarsit, arduvaz, sabuntaşı ve mermer bulunmaktadır.

Yoruma kapalı.

Pin It